Foto: Ušla z miesta nehody a chcela zraziť policajta, Andreu pri naháňačke nezastavil ani výstrel

Foto: Ušla z miesta nehody a chcela zraziť policajta, Andreu pri naháňačke nezastavil ani výstrel

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Trest na tri až osem rokov hrozí vodičke, ktorá vo štvrtok ráno utiekla z miesta nehody a popoludní chcela zraziť policajta. Pri naháňačke policajti museli vystreliť zo služobnej zbrane a vodičku dostali von z auta až za pomoci donucovacích prostriedkov.

Z miesta nehody ušla

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, 41-ročná vodička vo štvrtok krátko po 08:00 spôsobila nehodu v Bratislave na diaľnici D1 a ušla. Nebezpečnou jazdou ďalej ohrozovala ostatných vodičov.

Vozidlo zodpovedajúce popisu spozorovala hliadka diaľničného oddelenia odstavené na krajnici diaľnice. Pre bezpečnosť ostatných vodičov ho sprevádzali až na oddelenie diaľničnej polície.

Vodičke pri dychovej skúške namerali 0,25 promile. Žena si následne vyžiadala prítomnosť lekárov a záchranári ju previezli do nemocnice.

Auto nasmerovala na policajta

Popoludní sa vrátila na policajné oddelenie diaľničnej polície, kde sa dozvedela, že jej zadržali vodičský preukaz pre spáchanie priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Bratislavčanka napriek tomu sadla do auta a chcela odísť. Jeden z policajtov jej v tom chcel zabrániť.

Žena však na žiadne výzvy nereagovala a auto nasmerovala priamo na neho. Vo vysokej rýchlosti unikala po Domkárskej ulici. Policajti pri naháňačke vystrelili zo služobnej zbrane a poškodili pneumatiky. Bratislavčanka však pokračovala v jazde.

Auto zostalo stáť na Ulici Domové role v záhradkárskej oblasti. Vodička odmietla z vozidla vystúpiť a kládla odpor. Policajti použili donucovacie prostriedky.

Andreu R. vyšetrovateľ obvinil z útoku na verejného činiteľa a spracoval podnet na väzobné stíhanie. Na prípade aj naďalej pracujú.

Viac k témam: diaľnica D1, dopravná nehoda, útok autom, útok na policajta
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Ušla z miesta nehody a chcela zraziť policajta, Andreu pri naháňačke nezastavil ani výstrel © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.