Foto: V Košickom kraji jazdili desiatky opitých vodičov, vodič Dacie nafúkal takmer 4,8 promile

Foto: V Košickom kraji jazdili desiatky opitých vodičov, vodič Dacie nafúkal takmer 4,8 promile

BRATISLAVA/KOŠICE 20. mája (WebNoviny.sk) – Až 34 vodičov posilnených alkoholom chytili minulý týždeň policajti v Košickom kraji, 14 z nich malo viac ako jedno promile. Rekordérom bol šofér, ktorému po nehode namerali takmer 4,8 promile.

Vodička s autom zišla do priekopy

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, vodič Dacie Logan v sobotu popoludní v obci Zemplínska Teplica narazil do obytného karavanu. Pri dychovej skúške nafúkal 4,75 promile.

V ten istý večer zastavili policajti opitého šoféra aj v Moldave nad Bodvou. Mal 1,85 promile alkoholu v dychu a opakovaná skúška mala stúpajúcu tendenciu. O niečo neskôr v Orechovej nezvládla riadenie opitá vodička a s autom zišla do priekopy. Pri dychovej skúške jej zistili takmer 2,5 promile.

Jazdili aj opití kamionisti

V nedeľu večer si policajti posvietili aj na vodičov nákladných vozidiel a vodičov z povolania. Takmer 500 šoférov absolvovalo dychovú skúšku.

Jednému zahraničnému vodičovi zistili 0,48 promile a jeden zo slovenských vodičov mal 0,67 promile, opakovaná skúška mala u neho stúpajúcu tendenciu. V podobných kontrolách budú policajti pokračovať.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Košickom kraji jazdili desiatky opitých vodičov, vodič Dacie nafúkal takmer 4,8 promile © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.