Francúzske a španielske lesy naďalej sužujú lesné požiare, v dôsledku horúčav zomreli stovky ľudí

Share

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Tisíce hasičov pokračujú v boji s lesnými požiarmi v Portugalsku, Španielsku, Francúzsku a ďalších európskych krajinách, keďže vlna horúčav nevykazuje žiadne známky zmiernenia. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Portugalské úrady uviedli, že v dôsledku horúčav zomrelo za ostatný týždeň najmenej 238 ľudí. V celej krajine už v dôsledku požiarov bolo spálených viac ako 30-tisíc hektárov pôdy. Pri hasení jedného z nich na severovýchode Portugalska zahynul v piatok pilot hasičského lietadla.

Požiare sužujú i oblasti juhozápadného francúzskeho regiónu Gironde, kde bolo evakuovaných viac ako 12-tisíc ľudí. Minister vnútra Gérald Darmanin uviedol, že tohtoročné požiare vo Francúzsku doteraz spálili 10-tisíc hektárov pôdy.

V susednom Španielsku hasiči v sobotu bojovali so sériou požiarov po dňoch nezvyčajne vysokých teplôt, ktoré dosahovali až 45,7 stupňa Celzia. V Portugalsku tento týždeň namerali až 47 stupňov Celzia. V Španielsku evidujú počas aktuálnej vlny horúčav 360 úmrtí súvisiacich s horúčavami, pričom v doterajšom priebehu roka tam zhorelo približne 40-tisíc hektárov pôdy.

Viac k témam: Hasiči, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzske a španielske lesy naďalej sužujú lesné požiare, v dôsledku horúčav zomreli stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.