Francúzsky džihádista dostal doživotie, uznali ho vinným zo štyroch teroristických vrážd

BRUSEL 12. marca (WebNoviny.sk) – Súd v Bruseli poslal francúzskeho džihádistu, ktorý zastrelil štyroch ľudí v miestnom židovskom múzeu, na doživotie za mreže. Francúzskeho občana alžírskeho pôvodu Mehdiho Nemmouchea, ktorý predtým bojoval po boku extrémistov v Sýrii, súd minulý týždeň uznal „vinným zo spáchania štyroch teroristických vrážd“.

Jeho obeťami sa stal izraelský pár a dve osoby pracujúce v múzeu. Traja zomreli priamo na mieste činu, štvrtá osoba podľahla zraneniam neskôr v nemocnici. Jeho komplica, 30-ročného Nacera Bendrera, ktorý pomohol plánovať útok a dodal strelcovi revolver a útočnú pušku, poslal súd na 15 rokov za mreže.

Nemmouchea zatkli necelý týždeň po útoku z 24. mája 2014 vo francúzskom meste Marseille. Podľa francúzskej prokuratúry bol už trestaný a navyše rok 2013 strávil v Sýrii, kde bojoval na strane islamistov. Belgicko následne požiadalo Francúzsko o jeho vydanie, čomu tamojšie úrady vyhoveli. Proces v Bruseli sa začal 10. januára.

Viac k témam: doživotie, džihádisti, súd, terorizmus, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky džihádista dostal doživotie, uznali ho vinným zo štyroch teroristických vrážd © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.