Futbalisti Realu Madrid skončili v karanténe, La Liga prerušuje pre koronavírus súťaž

Share

12.3.2020 (Webnoviny.sk) – Futbalisti španielskeho futbalového klubu Real Madrid sú od štvrtka v povinnej karanténe. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u zatiaľ bližšie nešpecifikovaného basketbalistu Realu. Do karantény museli ísť okrem basketbalistov aj futbalisti, pretože oba tímy zdieľajú spoločné priestory v tréningovom centre.

Viac o téme: Koronavírus

Vedenie klubu potvrdilo túto správu na svojom webe prostredníctvom krátkej správy. „Real Madrid C.F. oznamuje, že člen nášho basketbalového tímu mal pozitívny test na koronavírus. Odporúčanie zostať v karanténe nadobúda okamžitú platnosť, pričom sa vzťahuje na náš basketbalový a tiež futbalový A-tím. Okrem toho sa klub rozhodol uzavrieť tréningové centrum a zamestnancom Realu Madrid odporúča zostať v karanténe.“

Na vzniknutú situáciu expresne rýchlo reagovalo aj vedenie najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. To sa rozhodlo prerušiť súťaž na nasledujúce dve hracie kolá.

Futbalisti Realu Madrid mali už v piatok nastúpiť na domácom ihrisku proti Eibaru, pričom zápas sa mal odohrať za zatvorenými dverami štadióna Santiaga Bernabéua. Vo vážnom ohrození je aj budúcotýždňová odveta Ligy majstrov, v ktorej sa hráči „bieleho baletu“ majú predstaviť na pôde Manchestru City.

Vedenie mužskej basketbalovej Euroligy vo štvrtok takisto informovalo o dočasnom prerušení súťaže. Vo štvrtok sa teda neuskutoční len zápas Real Madrid – Crvena zvezda Belehrad, ale ani zvyšné stretnutia. V oficiálnom vyhlásení sa uvádza, že situáciu budú naďalej monitorovať a podľa potreby prijmú rôzne odporúčania zdravotníckych orgánov, ktoré môžu pomôcť zabrániť šíreniu vírusu.

Viac k témam: Euroliga basketbalistov, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalisti Realu Madrid skončili v karanténe, La Liga prerušuje pre koronavírus súťaž © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: FutbalŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.