Gagarinovu ulicu v Bratislave zaplavila voda, polícia musela odkláňať dopravu

2.3.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 2. marca, 14:29

Gagarinova ulica v Bratislave bola v pondelok ráno z dôvodu zaplavenia úplne neprejazdná. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Z dôvodu zaplavenia bol tento úsek pre osobné vozidlá obojstranne neprejazdný.

Pre nákladné vozidlá bol prejazdný pravý jazdný pruh. Hliadky dopravnej polície odkláňali dopravu cez Mierovú ulicu. Úsek sa podarilo sprejazdniť o 7:40.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) z dôvodu zatopenia Gagarinovej ulice zabezpečil obojsmerný odklon autobusovej a trolejbusovej dopravy cez Mierovú ulicu. „Premávka MHD bola na Gagarinovej ulici prerušená od 4:40 do 7:30,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Odklon sa týkal liniek č. 65, 75, 201 a 202.

Magistrát hlavného mesta pracuje na opatreniach, aby sa v budúcnosti podobná situácia neopakovala. „Mrzí nás vzniknutá situácia. Preverujeme možné príčiny, prečo voda neodtekala tak, ako mala,“ uviedol hovorca hlavného mesta Peter Bubla a dodal, že už v minulom roku prijali viacero opatrení práve s cieľom, aby sa vyhli tomuto stavu.

„Niekoľkokrát boli vyčistené kanalizačné vpusty, robili sme kamerové skúšky, boli skontrolované aj doplnené čerpadlá. Pracujeme na komplexnejšom riešení tohto stavu, avšak v nadväznosti na dnešnú situáciu pripravujeme aj niektoré operatívne opatrenia, aby sme takýmto situáciám zamedzili,“ uzavrel hovorca.

 

Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, záplava
Zdroj: Webnoviny.sk – Gagarinovu ulicu v Bratislave zaplavila voda, polícia musela odkláňať dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.