Gareth Bale môže opustiť kráľovský Real Madrid, jeho cena je vraj 25 miliónov eur

10.9.2020 (Webnoviny.sk) – Nekonečná sága údajného odchodu Garetha Bala z Realu Madrid opäť nesie znaky toho, že sa tak stane.

Týždeň po tom, čo 31-ročný Walesan naznačil svoj zámer vrátiť sa do Premier League, prišiel denník Mundo Deportivo so sumou, ktorú musí zaplatiť potenciálny záujemca – 25 miliónov eur.

Do Realu za sto miliónov

Pre zaujímavosť Bale prišiel do Realu Madrid v roku 2013 z Tottenhamu Hotspur a kráľovský veľkoklub to stálo 100 miliónov eur. Informuje o tom aj portál ORF.

Osemdesiatpäťnásobný waleský reprezentant už pred časom vypadol zo základnej zostavy trénera Zinedina Zidana a v uplynulej majstrovskej sezóne si v La Lige pripísal iba 16 štartov a 2 góly.

Už pred rokom sa v súvislosti s Balom hovorilo o jeho prestupe do Číny, ale napokon z toho zišlo, lebo ho Real Madrid nepustil.

Veľká záťaž pre rozpočet

Čínsky klub Ťiang-su Su-ning mu núkal týždenný plat vo výške milión eur, no prestup stroskotal na tom, že Španieli požadovali vysoké odstupné.

Podľa britských médií Bale v Madride zarábal 17 miliónov eur ročne, čo pre klubový rozpočet znamená veľkú záťaž.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Gareth Bale môže opustiť kráľovský Real Madrid, jeho cena je vraj 25 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.