Kategórie
Správy Svet

Greenpeace varuje pred nadmerným lovom žralokov, lode v Atlantiku každoročne zabijú desaťtisíce

Správa Greenpeace sa zameriava najmä na komerčný rybolov španielskych a portugalských lodí pomocou mnohých návnad na jednom lane.

29.6.2019 (Webnoviny.sk) – Environmentálna organizácia Greenpeace varuje pred nadmerným lovom ohrozených druhov žralokov v severnom Atlantiku, často zo strany španielskych a portugalských lodí.

Každoročne zabijú desaťtisíce žralokov

Mimovládna organizácia vo štvrtok zverejnila správu, v ktorej uvádza, že pre nedostatok opatrení na ich ochranu v medzinárodných vodách každoročne zabijú desaťtisíce ohrozených žralokov.

Tvrdí tiež, že rybárske lode, ktoré vyrážajú do vôd severného Atlantiku na lov mečiarov (Xiphias gladius), v skutočnosti ulovia, v prepočte na hmotnosť, štvornásobne viac žralokov. Poznamenáva však, že tieto údaje sú sporné.

Laná so stovkami hákov s návnadami

Správa Greenpeace sa zameriava najmä na komerčný rybolov španielskych a portugalských lodí pomocou mnohých návnad na jednom lane. Podľa nej na lanách so stovkami či dokonca tisíckami hákov s návnadami končia žraloky.

Správu zverejnili v súvislosti s plavbou lode Esperanza patriacej organizácii, ktorá sa plaví od pólu k pólu v rámci kampane za lepšiu ochranu oceánov.

Viac k témam: Greenpeace, nelegálny rybolov, žralok
Zdroj: Webnoviny.sk – Greenpeace varuje pred nadmerným lovom žralokov, lode v Atlantiku každoročne zabijú desaťtisíce © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version