Grendel sa zastal Kovaříka, vyvodenie zodpovednosti pre protesty je prehnanou požiadavkou

Share

2.8.2021 (Webnoviny.sk) – Vyvodenie zodpovednosti voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre minulotýždňové protesty v Bratislave je prehnanou požiadavkou.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel (OĽaNO) s tým, že Kovařík by sa však mal ráznejšie postaviť k manažérskym zlyhaniam podriadených zložiek. Štát totiž musí podľa Grendela vedieť garantovať bezpečnosť a poriadok.

Polícia zasiahla po niekoľkých hodinách

Pred Prezidentským palácom v Bratislave protestovali vo štvrtok 29. júla stovky ľudí. Dôvodom mala byť novela zákona zvýhodňujúca očkovaných, ktorú prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 26. júla.

Priebeh zhromaždenia bol z pohľadu bratislavskej polície pokojný, preto zasiahla až po niekoľkých hodinách a protest ukončila.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pred Prezidentským palácom protestujú stovky ľudí proti výhodám pre zaočkovaných (fotografie)

Priebeh monitorovali

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) následne informoval, že štáb Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave celý priebeh štvrtkového štrajku proti očkovaniu monitoroval a zaznamenával, aby tí, ktorí sa „nevedeli zmestiť do kože“, mohli byť v najbližšej dobe riešení príslušnými orgánmi.

Hnutie Progresívne Slovensko zorganizovalo v piatok 30. júla zhromaždenie ne podporu očkovania, ktoré malo byť odpoveďou na antivaxerské protesty pred parlamentom a prezidentským palácom, na ktorých sa niektorí účastníci správali agresívne, prípadne šírili konšpirácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Manifestácia strany PS s názvom Za očkované Slovensko (fotografie)

Viac k témam: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, prezident Policajného zboru SR, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Grendel sa zastal Kovaříka, vyvodenie zodpovednosti pre protesty je prehnanou požiadavkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.