Hamšík po zranení debutoval v drese IFK Göteborg, vďačný bol aj za 20 minút na ihrisku

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – Takmer mesiac a pol po podpise zmluvy s IFK Göteborg sa Marek Hamšík dočkal súťažného debutu na severe Európy. V pondelkovom zápase 2. kola Allsvenskan IFK Göteborg zdolal AIK Štokholm 2:0 (2:0) sa kapitán slovenskej reprezentácie objavil na trávniku v 74. min, keď vystriedal Simona Therna.

Bývalý hráč SSC Neapol, ale aj čínskeho klubu Ta-Lien Pro absolvoval súťažný zápas po 152-dňovej odmlke. V posledných týždňoch pauzoval pre zranenie lýtka.

Získali dôležité body

„Som veľmi šťastný, že som mohol po dlhšom čase opäť hrať. Najdôležitejšie je však to, že sme vyhrali a potešili našich fanúšikov. Získali sme dôležité tri body,“ cituje 33-ročného stredopoliara jeho oficiálna stránka marek-hamsik.sk.

Keď v 74. min vstúpil na trávnik, prítomných pár divákov na Gamla Ullevho ho vítalo skandovaným potleskom. Za dvadsať minút absolvoval 18 dotykov s loptou a vyhral všetky osobné súboje.

Kouč mu dal v závere šancu

„Či som nebol sklamaný, že som nenastúpil od začiatku? V žiadnom prípade. Som veľmi rád, že ma kouč nominoval na zápas a v závere mi dal šancu. Nastúpil som po piatich mesiacoch. Nebolo to jednoduché, ale bol to super pocit opäť vybehnúť na ihrisko. Potrebujem minimálne 2-3 zápasy, aby som sa dostal do zápasovej kondície. Rád by som pomohol môjmu tímu k dosiahnutiu dobrých výsledkov,“ dodal Hamšík.

IFK Göteborg je po dvoch kolách v tabuľke najvyššej švédskej súťaže na štvrtom mieste so ziskom 4 bodov. Najbližší zápas odohrajú „Blaavitt“ v pondelok 26. apríla doma proti Degerforsu.

Z núdze cnosť

Pre Hamšíka je IFK Göteborg niečo ako z núdze cnosť. Po predčasnom konci v čínskom klube Ta-lien Pro už po skončení zimného prestupového obdobia vo väčšine krajín už v Európe nemal veľa možností, kde môže pokračovať v jarnej časti sezóny. Napokon sa rýchlo dohodol na severe Európy na zmluve do 30. augusta 2021.

Dlhoročný špílmacher slovenskej reprezentácie si nemohol dovoliť zostať bez klubového angažmánu. Slovenská reprezentácia ho potrebuje v kvalifikácii MS 2022, ale najmä na letnom záverečnom turnaji majstrovstiev Európy.

Viac k témam: futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamšík po zranení debutoval v drese IFK Göteborg, vďačný bol aj za 20 minút na ihrisku © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.