Site icon Spišiakoviny

Harabinova kandidátka na poslankyňu si vopočula tvrdý trest, za varenie pervitínu dostala 12 rokov za mrežami

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalá kandidátka na poslankyňu Gabriela Kučerová stíhaná za drogy už pozná definitívny trest. Najvyšší súd SR (NS SR) na verejnom zasadnutí zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu z 3. mája 2022 v časti výroku o treste a sám rozhodol tak, že obvinenej uložil úhrnný trest odňatia slobody na 12 rokov a trest prepadnutia majetku.

„Sľubná“ Harabinova kandidátka

Agentúru SITA o tom v stredu informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Zároveň dodala, že odvolanie obžalovanej senát Najvyššieho súdu SR zamietol ako nedôvodné.

Špecializovaný trestný súd Gabrielu Kučerovú v máji tohto roku neprávoplatne odsúdil na 12 rokov väzenia v ústave so stredným stupňom stráženia.

Uznal ju za vinnú zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Ide pritom o osobu, ktorá v parlamentných voľbách v roku 2020 kandidovala z 91. miesta kandidátky strany Vlasť.

Varička pervitínu

Kučerovú polícia zadržala a obvinila v roku 2020 spolu s ďalšími šiestimi osobami počas akcie Venal 4. Akcia bola súčasťou skupiny policajných operácií pod názvom Venal 1 až 4 zameraných na drogovú trestnú činnosť v mestách Sereď, Galanta a Trnava.

Zvyšní obvinení v rámci akcie Venal 4 sa priznali a v rámci dohôd o vine a treste im v septembri 2021 súd uložil tresty vo výške od päť do desať rokov a tiež tresty prepadnutia majetku.

Kučerová dohodu odmietla, na hlavnom pojednávaní v máji tohto roku však urobila vyhlásenie o vine. Podľa obžaloby pôsobila ako „varička“ a vyrobila pervitín v hodnote 660-tisíc eur.

Viac k témam: Akcia Venal 4, Drogy, Súdy, Väzenie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Harabinova kandidátka na poslankyňu si vopočula tvrdý trest, za varenie pervitínu dostala 12 rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version