Haščáka v Poprade platí individuálny sponzor, Réway bol pre klub neistotou

Share

10.9.2020 (Webnoviny.sk) – V hokejovom Poprade majú už niekoľko rokov nastavený platový strop v odmeňovaní hráčov, ktorý nechcú prekročiť. Pred nastávajúcou sezónou 2020/2021 to v jednom prípade urobili. Tým hráčom je Marcel Haščák.

Reprezentačný útočník a najlepší strelec uplynulého predčasne ukončeného ročníka najvyššej slovenskej súťaže napokon nebude platený z klubového rozpočtu.

Chovan mal otvorené dvere

„Je to popradský odchovanec, top hráč, top strelec, ktorý nám chýbal, najmä na presilovkách. Máme vysoké ciele, bol pre nás prvou voľbou. Pri ňom sme si s kolegami vo vedení povedali, že vyskúšame trochu iný model. V rámci hokejovej aj marketingovej koncepcie. Prispieva na neho individuálny sponzor,“ uviedol riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi v rozhovore na webe myTatry.sme.sk.

Pred novou sezónou posilnil Poprad okrem Haščáka aj ďalší kvalitný útočník z Košíc Dávid Skokan a údernú dvojicu mal doplniť na trio aj ďalší reprezentant Michal Chovan. Prečo sa ho nepodarilo presunúť pod Tatry?

„S Mišom som hovoril raz alebo dvakrát, pán tréner Mikula s ním bol častejšie v kontakte. Debatoval s ním aj Marcel Haščák. Dvere mal otvorené. O konkrétnych číslach sme sa nebavili, v prvom rade som totiž chcel mať istotu, že Chovan nebude chcieť zostať v Košiciach. Nechcel som ho nasilu lanáriť,“ vysvetlil Jurinyi.

Réway bol na papieri

Popradský riaditeľ sa dotkol aj niektorých ďalších príchodov či odchodov hráčov. Vyzdvihol najmä intelekt a charakter Mareka Zagrapana.

„Skvele sa s ním spolupracuje. Dá sa s ním hovoriť na rovinu a drží slovo,“ rád podotkol Jurinyi.

Mediálne najviac omieľaný odchod Martina Réwaya (napokon sa dohodol s Košicami), zhodnotil takto: „Mal psychické problémy, ale k tomu sa ďalej vyjadrovať nechcem. Vytvorili sme mu podmienky, aby sa z nich dostal. Pri stavbe nového kádra sme si však s trénerom sadli a ponuka neprišla. Bol na papieri, veľmi sme ho zvažovali, aj sme boli viackrát v kontakte. Najmä sme však nevedeli posúdiť, v akom je momentálne stave a my sme išli po istote, po hráčoch z Popradu.“

Bez zámorských hráčov

Poprad bude v novej sezóne bez amerického či kanadského hokejistu, čo je už aj v slovenských pomeroch rarita. Prečo je to tak?

„Dokázali sme podpísať kvalitných Slovákov. Keď sa pre koronu skončila liga a zatvorili sa hranice, mali sme problémy a kopec starostí, ako zámorských hráčov dostať domov. A tak sme si povedali, že začneme bez nich. Naši slovenskí a popradskí hráči dostanú priestor a uvidíme, ako to vypáli. Ak bude možnosť a potreba, určite niekto príde,“ reagoval Jurinyi.

Azda najčastejšie sa opakujúca téma týchto dní sú celoplošné opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

V hokeji sa to okrem striktného dodržiavania hygienických usmernení týka najmä obmedzenia počtu divákov na 500 na jednom zápase.

Cieľom je titul

Podľa popradského riaditeľa by ani povolenie zaplniť polovičnú kapacitu štadióna, čiže 2116 miest, nebolo v poriadku z hľadiska získaných peňazí zo vstupného.

„Ani jeden klub nebude chcieť nastúpiť do súťaže s 500 divákmi, lebo to neprežije. Mali by sme obrovské výpadky na ticketingu a príjmoch z lístkov, s ktorými rátame v rozpočtoch. Ak nás vláda obmedzí, musí nás aj nejako kompenzovať. A zvýšenie vstupného? V týchto ťažkých časoch v krajoch, kde priemerné mzdy nie sú vysoké, ťahať z ľudí peniaze iba pre to, aby náš klub prežil obmedzenia vlády, mi príde neprirodzené a neférové. Máme transparentný účet. Ľudia sa snažia a pomáhajú, ale vidím, že mnoho z nich ide na úkor svojich rozpočtov doma,“ myslí si Jurinyi.

Na otázku, aké má s popradským klubom ciele pred nastávajúcou sezónou, po novom už Tipos extraligy, Jurinyi odpovedal: „Každý rok som sklamaný, ak nevyhrám titul. Aj keby som mal najmenší rozpočet, idem do sezóny s cieľom získať titul.“

Viac k témam: Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Haščáka v Poprade platí individuálny sponzor, Réway bol pre klub neistotou © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.