Site icon Spišiakoviny

Hasiči dohliadnu počas návštevy Svätého Otca na bezpečnosť, prebiehať bude i monitoring ovzdušia

11.9.2021 (Webnoviny.sk) – Na bezpečnosť počas návštevy pápeža Františka na Slovensku bude dohliadať aj Hasičský a záchranný zbor (HaZZ).

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Ako informovala Marta Fabianová z kancelárie ministra vnútra SR, hasiči budú počas samotného pobytu pápeža vykonávať požiarno-bezpečnostné opatrenia, do ktorých budú zapojené aj kontrolné chemické laboratóriá civilnej ochrany.

Vykonávať budú aj monitoring ovzdušia

Hasiči budú pripravení poskytnúť občanom adekvátnu pomoc a neodkladne zasiahnuť v prípade vzniku mimoriadnej situácie. Na hasičských staniciach v Bratislavskom, Trnavskom, Prešovskom a Košickom kraji bol nariadený stopercentný početný stav príslušníkov zmenovej služby pre prípad nasadenia väčšieho množstva síl a prostriedkov HaZZ.

„Monitoring ovzdušia, odber a analýzu prípadných podozrivých vzoriek budú vykonávať kontrolné chemické laboratóriá civilnej ochrany v súčinnosti s HaZZ. Hasiči tiež spolupracujú s organizátormi jednotlivých podujatí. V tejto súvislosti vykonali preventívne protipožiarne kontroly v objektoch a priestoroch, v ktorých sa uskutočnia stretnutia a návštevy pápeža Františka,“ ozrejmila Fabianová.

Okrem uvedených opatrení postavil HaZZ v spolupráci s Ozbrojenými silami SR dočasné premostenie cez rieku Torysa v meste Prešov, ktoré bude slúžiť pre návštevníkov. Dočasné premostenie bolo vytvorené ako peší koridor pre pútnikov, ktorí sa zúčastnia na liturgii so Svätým Otcom v mestskej športovej hale.

V Šaštíne vybudujú dočasný tábor

Hasičský a záchranný zbor vybuduje na základe požiadavky Policajného zboru aj dočasný tábor v Šaštíne, ktorý bude slúžiť ako zázemie pre policajtov a záchranné zložky zabezpečujúce bezpečnostné opatrenia počas návštevy pápeža.

Na zabezpečenie požiarno-bezpečnostných opatrení budú nasadení aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí, ktorí na základe dohody s organizátorom jednotlivých podujatí budú zabezpečovať protipožiarne hliadky v miestach konania podujatí.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči dohliadnu počas návštevy Svätého Otca na bezpečnosť, prebiehať bude i monitoring ovzdušia © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version