Hasiči v Šali majú vynovenú zbrojnicu, rekonštrukciu zaplatilo ministerstvo vnútra

 
 

NITRA 19. marca (WebNoviny.sk) – Budova hasičskej zbrojnice v Šali, ktorá je symbolom mestskej časti Veča, prechádza obnovou. Mesto získalo na tento účel dotáciu 26-tisíc eur z ministerstva vnútra.

Ako informovala médiá Erika Kollerová zo šalianskej radnice, väčšina rekonštrukcie je už ukončená, finišujú posledné práce na čelnej strane budovy. Budova z roku 1933, v ktorej sídli dobrovoľný hasičský zbor, má nové, moderné garážové brány a vynovenú fasádu.

Zmenami prešiel aj interiér – vymenili tu elektroinštaláciu, opravili strop a podlahu v garáži. V rámci rekonštrukčných prác tiež umiestnili v areáli cintorína v blízkosti hasičskej zbrojnice tabuľu na smútočné oznamy.

Sme veľmi radi, že sa nám podarí ďalšia investícia do tejto budovy. Je tam už komplexne opravená strecha, v minulosti sme získali pre dobrovoľný hasičský zbor protipovodňový vozík, máme prisľúbené nové vozidlo a teraz sme uspeli so žiadosťou o viac ako 26-tisíc eur,“ uviedol primátor Šale Jozef Belický.

Viac k témam: hasiči, ministerstvo vnútra SR, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči v Šali majú vynovenú zbrojnicu, rekonštrukciu zaplatilo ministerstvo vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Tento článok zaujal veľa ľudí