HC Slovan Bratislava má nového generálneho manažéra, ktorý s HC Košice získal päť titulov

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Novým generálnym manažérom tímu HC Slovan Bratislava sa stane skúsený hokejový funkcionár Juraj Bakoš. Do funkcie nastúpi 1. júla tohto roka.

U „oceliarov“ pôsobil 13 rokov

Trinásť rokov zastával rovnakú pozíciu v tíme HC Košice. Počas jeho pôsobenia (2004-2017) sa „oceliarom“ podarilo získať päť majstrovských titulov, vrátane víťazného hetriku v rokoch 2019-2011. Okrem toho sa podieľal na tom, že práve HC Košice boli prvým slovenským zástupcom v hokejovej Lige majstrov.

„Do Slovana prichádzam síce v neľahkej situácii, ale s jasným cieľom čo najskôr pozdvihnúť klub po všetkých stránkach. Oficiálne na stoličku generálneho manažéra zasadnem až v prvý júlový deň, pracovať som však už začal vo viacerých oblastiach. Úzko spolupracujem s hlavným trénerom Romanom Stantienom, spoločne pracujeme na skladaní mužstva. Oslovili sme viacerých chlapcov, ktorých by sme si v klube vedeli predstaviť. Chceme, aby jeho základ tvorili slovenskí hráči, aj takí, ktorí v Slovane už pôsobili a majú k nemu vzťah,“ cituje Juraja Bakoša oficiálny web HC Slovan Bratislava.

Má za sebou aj hráčsku kariéru

Juraj Bakoš má za sebou nielen funkcionársku, ale aj hráčsku kariéru.

V roku 1984 bol z celkovo 245. miesta draftovaný klubom NHL Philadelphia Flyers, ale v najprestížnejšej hokejovej súťaži si nikdy nezahral. Napriek tomu si desaťkrát obliekol reprezentačný dres Československa a s tímom VSŽ Košice získal dva majstrovské tituly v rokoch 1986 a 1988.

Bakoš má jasnú predstavu o svojej nasledujúcej práci. „Verím, že tvrdá práca, na ktorú som zvyknutý, sa postupne vyplatí a fanúšikovia Slovana budú mať opäť radosť z hokeja a na svoj klub budú patrične hrdí,“ dodal 57-ročný rodák z Kežmarku.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Slovan Bratislava má nového generálneho manažéra, ktorý s HC Košice získal päť titulov © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.