Úvod  >  Článok:  Heger by sa mal dištancovať od Matovičových „avantúr“, expremiér dal podľa Šimečku ruskej propagande tromfy

Heger by sa mal dištancovať od Matovičových „avantúr“, expremiér dal podľa Šimečku ruskej propagande tromfy

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Eduard Heger by sa mal dištancovať od pracovnej cesty ministra financií a bývalého premiéra Igora Matoviča (obaja OĽaNO) do Moskvy. Vyzýva ho k tomu europoslanec a podpredseda mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka, ktorý v tejto súvislosti poukázal na situáciu na východných hraniciach Ukrajiny, kde sa sústreďujú ruské vojská.

„Je krajne nezodpovedné, aby člen vlády SR odletel rokovať do Moskvy bez mandátu vlády, v mimoriadne napätej geopolitickej situácii, keď Putinov režim presúva čoraz väčšie armádne jednotky na hranice s Ukrajinou a vyhrocuje tým aj vzťahy s a NATO,“ upozornil Šimečka.

Heger by sa mal pripojiť k európskym politikom

Podľa neho by súčasný premiér mal konať a verejne sa dištancovať od zahraničnopolitických Matovičových „avantúr“. Podotkol, že minister financií dáva do rúk ruskej propagandy svojou cestou zbytočné tromfy.

Šimečka zároveň navrhuje, aby sa Heger pripojil k európskym politikom, ktorí v týchto dňoch verejne vyjadrujú podporu ukrajinskej vláde a verejnosti.

Tlačový odbor ministerstva financií informoval, že Matovič sa vo štvrtok v Moskve stretne s výkonným riaditeľom Ruského fondu priamych investícií Kirillom Dmitrievom. Rokovanie sa bude týkať vakcíny Sputnik V. Cieľom pracovného stretnutia je doriešenie technických záležitostí súvisiacich s realizáciou dodávok tejto vakcíny na Slovensko.

Rusko rozmiestňuje vojská pri Ukrajine

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) sa o ceste Matoviča do Moskvy dozvedel v stredu 7. apríla od slovenského veľvyslanca v Moskve. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Rusko rozmiestňuje vojská okolo hraníc s Ukrajinou. Minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba pre BBC povedal, že ruská armáda sa zhromažďuje na troch miestach – na severnej hranici medzi Ukrajinou a Ruskom, pozdĺž východnej hranice a „tiež na nelegálne okupovanom Kryme“.

Podľa ukrajinskej strany sa pozdĺž východnej hranice s Ruskom a na Kryme nachádza asi 20 až 25-tisíc vojakov. Ruskí predstavitelia to doposiaľ nepotvrdili ani neposkytli žiadne presné čísla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Igor Matovič je späť vo forme – a pre Slovensko je to zlá správa. Bývalý premiér sa ešte dnes chce vybrať za pánom…

Uverejnil používateľ Michal Šimečka • Progresívne Slovensko Štvrtok 8. apríla 2021

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Sputnik V, zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger by sa mal dištancovať od Matovičových „avantúr“, expremiér dal podľa Šimečku ruskej propagande tromfy © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním