Holandsko hlási prudký nárast infikovaných, sprísňuje protipandemické opatrenia

Share

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Holandsko v reakcii na prudký nárast infekcií koronavírusom sprísňuje protipandemické opatrenia. Oznámil to v utorok úradujúci premiér Mark Rutte.

Viac o téme: Koronavírus

Holandský inštitút verejného zdravotníctva rovnako v utorok informoval, že počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástol o 39 percent a hospitalizácie sa zvýšili o 31 percent.

Vzostupný trend sa začal krátko po tom, ako vláda koncom septembra ukončila väčšinu zostávajúcich reštriktívnych opatrení. Rutte vyzval ľudí, aby obmedzili spoločenské kontakty, aspoň polovicu času pracovali z domu, vyhýbali sa návštevám rušných miest a cestovaniu počas rannej a večernej špičky.

Obnovili tiež povinnosť nosiť rúška v obchodoch, knižniciach a na iných verejných miestach. Žiaci v školách si budú musieť nasadiť tvárové masky počas presunu medzi triedami.

Návštevy verejných miest vrátane múzeí a zábavných parkov budú podmienené predložením COVID pasov. Opatrenia nadobudnú účinnosť v sobotu. Pandémii koronavírusu doteraz v Holandsku podľahlo takmer 18 500 ľudí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandsko hlási prudký nárast infikovaných, sprísňuje protipandemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.