Hrivík vo štvrťfinále proti USA strelil dôležitý gól. Máme v kabíne charakter, tvrdí

Share

16.2.2022 (Webnoviny.sk) – Mimoriadne dôležitú úlohu pri postupe slovenskej hokejovej reprezentácie do piatkového semifinále ZOH 2022 v čínskom Pekingu zohral kapitán Marek Hrivík.

Pochvala pre Rybára a Cehlárika

Nebyť jeho presného zásahu v úplnom závere riadneho hracieho času stredajšieho štvrťfinálového duelu proti Američanom by sa Slováci už balili na cestu domov.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Tím SR totiž v tom okamihu prehrával 1:2 a presným zásahom zariadil predĺženie, v nájazdoch potom rozhodol Peter Cehlárik.

Tridsaťročný rodák z Čadce po postupe vyhlásil, že tím ukázal, aký charakter má slovenská šatňa. „Dnes to bol pre nás super zápas. Každý podal stopercentný výkon a bolo neuveriteľné, čo predviedol Paťo (Patrik Rybár). Cehlo (Peter Cehlárik) to potom rozhodol v nájazdoch. Je to tímové víťazstvo, niečo neskutočné. Dnešný triumf isto patrí medzi najdôležitejšie v kariére,“ povedal Hrivík do mikrofónu RTVS.

Takmer žiadna príprava na turnaj

Slovenská reprezentácia pritom turnaj v Pekingu začala hladkými prehrami s Fínmi (2:6) a Švédmi (1:4), výsledkovo to nevyzeralo dobre.

„Príprava na turnaj nebola takmer žiadna, viacerí sme nehrali a kondične sme na tom boli biedne. Na tomto turnaji sme mali náročnejší začiatok, potrebovali sme sa trochu rozkorčuľovať a spoznať jeden druhého. Trochu sme čakali, že prvé zápasy budú náročné a budeme v nich pracovať na tom, aby sme sa do toho dostali. A tak to aj bolo. Zlepšujeme sa od zápasu k zápasu. V dôležitej fáze sme chceli zabrať a tak to aj bolo,“ pokračoval.

Prišli však triumfy nad Lotyšmi, Nemcami a Američanmi. A tie katapultovali zverencov trénera Craiga Ramsayho do súbojov o medaily. „Ak by sme neverili, že to môžeme dotiahnuť do boja o medaily, tak by sme sem nemuseli ísť. Teraz už zostáva sústrediť sa a preniesť to do ďalšieho duelu. Myslím si, že si to užijeme, ale len dnes. A potom sa budeme koncentrovať na ďalší zápas. Sme tu a ideme ďalej. Čakáme na súpera, ale je to najmä o nás. Máme v kabíne charakter na to, aby sme vyhrali aj ďalší duel. Nebojím sa, že nebudeme pripravení,“ odhodlane dodal Hrivík.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hokej na ZOH 2022 v Pekingu (štvrťfinále): USA – Slovensko (fotografie)

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Hrivík vo štvrťfinále proti USA strelil dôležitý gól. Máme v kabíne charakter, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.