Úvod  >  Článok:  Iba 17-ročný brankár zabránil pokutovému kopu, spadol a už sa neprebral

12.7.2019 (Webnoviny.sk) – Tragédia na futbalovom zápase tentoraz neobišla mesto Reconquista v severnej časti argentínskej provincie Santa Fé.

Iba 17-ročný brankár tímu Union de Golondrina skolaboval po zásahu loptou do hrude, keď zneškodnil pokutový kop súpera.

Zástava srdca bola okamžitá

Ramón Ismael Coronel spadol na zem a už sa neprebral. Na štadióne nebol prítomný zdravotník, a tak ho spoluhráči spoločnými silami previezli do nemocnice. Už mu však nepomohli, zástava srdca bola okamžitá.

Bratranec nešťastného mladíka s prezývkou „Piki“ pre periodikum Reconquista Hoy uviedol: „Veľmi sa radoval, že zabránil súperovi v strelení gólu a zrazu spadol na zem.“

Zápas v rámci náboženského festivalu

Futbalový zápas sa konal v rámci každoročného náboženského festivalu v meste. „Nechápem, prečo tam nebola služba prvej pomoci,“ povedal otec tragicky zosnulého chlapca Eduardo Coronel.

Vedenie Regionálnej futbalovej súťaže severu v Argentíne v kondolenčnom vyhlásení potvrdilo smutnú udalosť.

„Potvrdzujeme, že hráč Unionu de Golondrina Ramón Ismael Coronel zomrel. Súcitíme s jeho rodinou aj klubovými spoluhráčmi v týchto pre nich ťažkých chvíľach.“ Regionálna prokuratúra rozbehla vyšetrovanie tragédie.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Iba 17-ročný brankár zabránil pokutovému kopu, spadol a už sa neprebral © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním