Inovácie sú a budú motorom slovenskej ekonomiky, Sulík zhodnotil dôležitosť ich rozvoja

Share

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Inovácie sú a budú motorom našej ekonomiky, pričom veľmi úzko súvisia s duševným vlastníctvom. Preto má na ich rozvoj na Slovensku výrazný vplyv aj Úrad priemyselného vlastníctva SR.

Na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom úradu Matúšom Medvecom to konštatoval minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa Medveca je činnosť úradu mimoriadne dôležitá pri transformácii ekonomiky a jeho cieľom je, aby podnikateľom poskytoval kvalitné služby, v čo možno najkratšom čase.

Počas jeho pôsobenia na úrade sa mu podarilo zrýchliť konanie pri ochrannej známke. Aktuálne úrad garantuje v tejto veci rozhodnutie do 30 dní. Zverejnili zároveň interné postupy úradu pri jednotlivých konaniach a rozbehli spoluprácu s Úradom pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR pri výmene expertov.

Do budúcnosti plánuje úrad ďalšie zrýchlenie konaní, napríklad v prípade patentov by sa zo súčasných okolo 4,5 roka chceli dostať na dva roky. Zároveň by chceli klientom ponúknuť nový typ služby, pri ktorej by presne vedeli, v akom stave sa nachádza ich žiadosť.

Viac k témam: ekonomika SR, inovácie, Úrad pre normalizáciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Inovácie sú a budú motorom slovenskej ekonomiky, Sulík zhodnotil dôležitosť ich rozvoja © SITA Všetky práva vyhradené.

You may also like...