Jaroslav a Michal mali plánovať úkladnú vraždu, na zabitie spoločníka Milana zohnali samopal

Share

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal za vinných z prípravy úkladnej vraždy a z nedovoleného ozbrojovania Jaroslava D. z Popradu a jeho bratranca Michala D. z Ružomberka. Jaroslavovi vymeral súd jedenásť a Michalovi dvanásť rokov odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok nie je právoplatný, obaja obžalovaní sa voči nemu odvolali.

Jaroslav si zohnal samopal

Obžalovaných stíhal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry SR v súvislosti so zámerom 34-ročného Jaroslava usmrtiť svojho spoločníka Milana pre finančné a osobné nezhody v podnikaní vo firme v Poprade.

Jaroslav sa v roku 2018 snažil na likvidáciu spoločníka získať samopal a 43-ročný Michal mu ho zabezpečil cez svojho známeho aj s 36 nábojmi. Išlo o zbraň s odstráneným výrobným číslom vzor 58, za ktorú Jaroslav zaplatil príbuznému tisíc eur.

Na pojednávaní Jaroslav a Michal popreli, že išlo o prípravu vraždy. Podľa Jaroslava nemal na vraždu motív a zbraň mala slúžiť iba na ďalší predaj. Záujem o samopal údajne prejavil istý Poliak, no kvôli cene od obchodu odstúpil. Michal o plánovanej vražde podľa súdu vedel, svedkovia a dôkazy boli proti nim.

Kamarát mal zbraň odniesť

Jaroslava odsúdili aj za zločin marenia spravodlivosti. Pred policajnou prehliadkou istého zariadenia v Bratislave zavolal kamarátovi, aby samopal a náboje odniesol z objektu, kde mal zbraň ukrytú.

Jaroslav je vo väzbe v tejto veci od 21. septembra minulého roku po tom, ako polícia našla zbraň a náboje. Jeho starší bratranec Michal je v súčasnosti vo výkone trestu za krádež vo výmere osem mesiacov. Uložený trest za prípravu vraždy a nedovolené ozbrojovanie je z tohto dôvodu súhrnný.

Po odvolaniach obžalovaných sa prípadom bude zaoberať Najvyšší súd SR. Prokurátor pre médiá vyslovil s verdiktom súdu spokojnosť.

Viac k témam: úkladná vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaroslav a Michal mali plánovať úkladnú vraždu, na zabitie spoločníka Milana zohnali samopal © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...