Jarošovi pomohla sezóna v Ottawe, pred MS v hokeji 2019 má o motiváciu postarané

Share

PIEŠŤANY 24. apríla (WebNoviny.sk) – Záver sezóny, v ktorej sa výraznejšie etabloval v NHL, si hokejový obranca Christián Jaroš rád spríjemní účasťou na majstrovstvách sveta.

Už 23-ročný zadák Ottawy Senators bol v minulosti dvakrát súčasťou slovenského tímu na svetovom šampionáte, lenže tentoraz je pred ním motivácia navyše – Slováci odohrajú základnú skupinu v jeho rodných Košiciach.

Individuálne tréningy

„Určite som veľmi chcel prísť na šampionát v mojom rodnom meste. Už som sa nevedel dočkať, kedy sa pripojím k tímu,“ vravel Jaroš na utorkovom zraze slovenskej reprezentácie v Piešťanoch.

„Zdravotne som v poriadku, mal som po sezóne iba malé zranenia. Chýbajú mi tréningy a zápasy, ale to príde. Dosiaľ som trénoval iba individuálne, pomáhali mi otec a brat. Verím, že sa v našom tíme utvorí dobrá partia a vtedy bude jedno, s kým budem hrať,“ pokračoval účastník MS 2016 v Rusku a 2018 v Dánsku.

Jaroš odohral v sezóne 2018/2019 v drese Ottawy 61 zápasov s bilanciou 1 gól a 9 asistencií, ale aj 65 striel na bránku a 27 trestných minút. Jeho prednosťami sú dobrá pozičná hra, pozorná defenzíva a v prípade potreby vie vypomôcť aj v útoku.

Bratranec Černáka

„Táto sezóna mi veľmi pomohla. Tým, že som sa udomácnil na ľade v NHL, zdvihlo sa mi sebavedomie. Dúfam, že to využijem aj na majstrovstvách sveta,“ podotkol jeden z hráčov, ktorí by nemali chýbať v záverečnej nominácii na MS 2019.

V práve vrcholiacej sezóne NHL sa z mladých Slovákov uchytil okrem Jaroša aj Erik Černák v drese Tampy Bay, s ktorým sú zhodou okolností bratranci.

Na „domácom“ svetovom šampionáte teda môžu reprezentovať Slovensko hráči, ktorí sú v príbuzenskom pomere, čo nebýva častý jav.

Vyradenie Tampy mrzí

„Na Erika sa veľmi teším. Samozrejme, mrzí ma rovnako ako jeho, že Tampa Bay prehrala v 1. kole play-off 0:4 na zápasy, čo zrejme nikto nečakal. Písali sme si už počas tej série, ale konkrétnosti zostanú medzi nami. Play-off NHL je také, že dopredu nikdy neviete, čo sa udeje,“ skonštatoval Jaroš.

Do začiatku svetového šampionátu zostáva 16 dní a Jaroš už vníma, že Košice začínajú žiť hokejom viac ako zvyčajne. „Áno, kamaráti sa mi už ozývajú a pýtajú lístky. Na Steel aréne je už veľký nápis, že tu budú majstrovstvá sveta, už sa to celé stupňuje. Teším sa z toho,“ dodal Jaroš.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Jarošovi pomohla sezóna v Ottawe, pred MS v hokeji 2019 má o motiváciu postarané © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.