Úvod  >  Článok:  Jelene v známom parku zabili plasty, v žalúdkoch mali aj obaly z jedla

Jelene v známom parku zabili plasty, v žalúdkoch mali aj obaly z jedla

11.7.2019 (Webnoviny.sk) – V známom parku v japonskom meste Nara uhynulo v poslednej dobe deväť jeleňov, pretože zjedli plastové sáčky. V parku žije viac než tisíc jeleňov sika (Cervus nippon) a turisti ich môžu kŕmiť špeciálnymi sušienkami bez obsahu cukru, ktoré predávajú v neďalekých obchodoch.

Sušienky nie sú v plastových sáčkoch, ľudia si ich tam ale aj tak nosia. Podľa veterinárov si jelene môžu plasty ľahko pomýliť s potravou.

Od marca uhynulo v Nare už celkovo 14 jeleňov, z ktorých deväť malo v žalúdkoch plastový odpad a obaly z jedla. V jednom prípade to bolo až 4,3 kilogramu plastovej hmoty. Všetky uhynuté zvieratá boli veľmi vychudnuté a zoslabnuté.

Jelene, ktoré sú v šintoizme tradične považované za božích poslov, sa pohybujú voľne po parku a sú obľúbenou turistickou atrakciou. V stredu sa dobrovoľníci zúčastnili na upratovaní v parku s cieľom zbaviť ho plastového odpadu.

Viac k témam: Nara, plasty
Zdroj: Webnoviny.sk – Jelene v známom parku zabili plasty, v žalúdkoch mali aj obaly z jedla © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním