Jozef Ninis sa na olympiáde v Pekingu nedostal do finále súťaže sánkarov, nepostúpil ani Marián Skupek

6.2.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Jozef Ninis si na ZOH v Pekingu nevybojoval účasť vo finálovej štvrtej jazde súťaže sánkarov, ktorá je určená len pre dvadsiatku najlepších.

Ninis skončil v tretej jazde až na 23. mieste a zo šestnástej priečky po druhej jazde sa zosunul na dvadsiatu prvú, čiže prvú nepostupovú.

Ninisovi nevyšla tretia jazda

Ninis dosiahol v súčte troch jázd čas 2:55,825 min, za posledným postupujúcim Američanom Jonathanom Gustafsonom zaostal o 154 tisícin sekundy.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Ďalší Slovák Marián Skupek pri svojom debute na ZOH obsadil 26. miesto a rovnako nepostúpil do finálovej jazdy.

Ninisovi nevyšla jeho tretia jazda podľa predstáv, napokon bola najslabšia zo všetkých troch v Jen-čchingu a v celkovom poradí ho predstihlo až päť súperov.

Najlepší výsledok dosiahol v Soči

Štyridsaťročný rodák z Čadce si na svojej piatej olympiáde tesne nevylepšil maximum pod piatimi olympijskými kruhmi, ktorým je 20. priečka zo Soči 2014.

Okrem toho bol pri svojej premiére v Turíne 2006 dvadsiaty druhý, vo Vancouveri 2010 ho klasifikovali na 24. stupienku a v Pjongčangu 2018 na 25. poste.

Z prvého miesta postúpil do finálovej jazdy nemecký favorit Johannes Ludwig pred Rakúšanom Wolfgangom Kindlom a Talianom Dominikom Fischnallerom.

Viac k témam: Sánkovanie, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef Ninis sa na olympiáde v Pekingu nedostal do finále súťaže sánkarov, nepostúpil ani Marián Skupek © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.