Úvod  >  Článok:  Kim Čong-un nariadil zbúranie juhokórejských hotelov v letovisku v Diamantových horách

Kim Čong-un nariadil zbúranie juhokórejských hotelov v letovisku v Diamantových horách

23.10.2019 (Webnoviny.sk) – Severokórejský líder Kim Čong-un nariadil zbúranie juhokórejských hotelov a ďalších turistických zariadení postavených Juhokórejčanmi v letovisku v Diamantových horách. Dôvodom je pravdepodobne fakt, že Soul nechce porušiť medzinárodné sankcie a obnoviť zájazdy do oblasti.

Oficiálna Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) v stredu uviedla, že Kim počas návštevy letoviska označil tamojšie stavby za „zašlé“ a postrádajúce národný charakter. Zároveň skritizoval súvisiacu severokórejskú politiku presadzovanú za vlády svojho otca ako príliš závislú od Juhu.

Letovisko bolo v minulosti považované za symbol spolupráce medzi Pchjongjangom a Soulom. Juh zájazdy do oblasti zrušil v roku 2008, keď tam severokórejský vojak zastrelil juhokórejského turistu.

Kimove vyjadrenia prichádzajú v čase pokračujúceho ochladenia vzťahov so Soulom a sú tvrdou ranou zbližovacím snahám liberálneho juhokórejského prezidenta Mun Če-ina, ktorý sa s Kimom v poslednej dobe tri razy stretol. Juhokórejskí predstavitelia nové vyjadrenia zatiaľ nekomentovali a uviedli, že musia úmysly Kima najprv dôkladnejšie preskúmať.

Viac k témam: hotel, Južná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk – Kim Čong-un nariadil zbúranie juhokórejských hotelov v letovisku v Diamantových horách © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním