Koaliční lídri rokujú na Koaličnej rade, na stole majú aj sporné otázky

Koaliční lídri rokujú na Koaličnej rade, na stole majú aj sporné otázky

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Koaliční lídri sa v utorok ráno stretli na Koaličnej rade v Národnej rade SR. Na stole majú sporné otázky, pre ktoré sa skloňuje možnosť predčasných parlamentných volieb.

Témou rokovania vládnych strán Smer-SD, SNS a Most-Híd by mal byť spor o dohode o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými a finančná pomoc od USA na opravu slovenských vojenských letísk.

Zaoberať by sa mali aj voľbou kandidátov na ústavných sudcov a tým, či bude voľba na aktuálnej schôdzi verejná alebo tajná. Doposiaľ nie je dohoda na menách kandidátov, ktorých by koaličné strany podporili.

Otázkou sú aj návrhy Slovenskej národnej strany (SNS) na zníženie dane z príjmov právnických osôb na 15 %, zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na všetky potraviny na 10 %, zníženie DPH pre printové médiá na 10 %, zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov a zavedenie povinnosti uvádzať pôvod mäsa aj v reštauračných a stravovacích zariadeniach.

Viac k témam: Most-Híd, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaliční lídri rokujú na Koaličnej rade, na stole majú aj sporné otázky © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.