Kolíková plánuje opäť predložiť návrh súdnej mapy, chce dať čo najväčší priestor na diskusiu

5.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková plánuje v blízkom čase návrh novej súdnej mapy ešte raz predložiť do medzirezortného pripomienkového konania.

Chce tak dať čo možno najväčší priestor na oboznámenie sa s ním a na vecnú diskusiu. Pripúšťa pritom aj možné zmeny, ktoré by znamenali vylepšenie návrhu. Napísala to na svojom profile na sociálnej sieti.

Dlhší časový odstup

Ministerka spravodlivosti predstavila návrh reformy súdnej mapy v novembri 2020 a v marci 2021 prešiel návrh pripomienkovaním.

„Aj v nadväznosti na už dlhší časový odstup, odkedy bol predstavený legislatívny návrh k novej súdnej mape, plánujem v blízkej dobe materiál ešte raz predložiť do riadneho medzirezortného pripomienkového konania,“ skonštatovala.

Vycestuje za sudcami

„Som rada, že pandemická situácia sa zlepšuje. Dovoľuje nám viac cestovať, aj osobne sa stretávať. Teším sa z toho, pretože môžem vycestovať za sudcami a osobne sa s nimi opätovne rozprávať o novej súdnej mape,“ uviedla šéfka rezortu spravodlivosti.

V uplynulých dňoch sa k tejto téme stretla so sudcami v obvodoch žilinského, banskobystrického, nitrianskeho a trnavského krajského súdu a hovorila aj so sudcami v obvode Krajského súdu Košice a Prešov.

Zlepší sa kvalita rozhodnutí

„Chcem urobiť novú súdnu mapu. Považujem ju za dobrú a dôležitú. Jednak pre samotných sudcov a zamestnancov v justícii. Ale hlavne pre ľudí, ktorí sa ocitnú v životnej situácii, ktorá ich privedie pred súd,“ pokračovala.

Podľa ministerky je nová súdna mapa dobrou cestou, aby boli na súdoch špecializovaní sudcovia v hlavných agendách. Zlepšiť by sa tak mala kvalita rozhodnutí súdov a z dlhodobejšieho hľadiska aj zrýchlili rozhodovanie súdov.

Viac k témam: justícia, minister spravodlivosti SR, reforma justície, súdna mapa
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková plánuje opäť predložiť návrh súdnej mapy, chce dať čo najväčší priestor na diskusiu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.