Kolíková verí, že zostane ministerkou. Koaliční lídri vraj určite nájdu dohodu

8.9.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá v stredu oznámila odchod z koaličnej strany Za ľudí, vždy cítila podporu premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a „tak je to aj teraz“.

Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády s tým, že rozdelenie ministerských postov je otázkou dohody koaličných lídrov. Reagovala tak na dohady, či po opustení strany ostane v ministerskom kresle.

Určite nájdu dohodu

„Ja nie som koaličný líder. Ja som ministerka spravodlivosti a mojím nadriadeným je premiér,“ zdôraznila Kolíková. Podľa nej je teraz dôležité, aby sa koaliční lídri stretli a potvrdili pomery v koalícii.

„Vidím to tak, že koaliční lídri sa stretnú a určite nájdu dohodu,“ skonštatovala ministerka. Dodala, že kým je ministerkou spravodlivosti, urobí všetko pre to, aby mohla realizovať reformy.

Odišlo šesť poslancov

Nespokojné krídlo Za ľudí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v stredu oznámilo, že opúšťa stranu Za ľudí a vstupuje do poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Zo strany Za ľudí okrem ministerky Kolíkovej vystupujú aj poslanci parlamentu Vladimír LedeckýTomáš LehotskýMarek HattasMichal LuciakVladimíra Marcinková a Ján Benčík, ktorý nie je členom Za ľudí, iba za ňu kandidoval v parlamentných voľbách.

Viac k témam: koalícia, minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková verí, že zostane ministerkou. Koaliční lídri vraj určite nájdu dohodu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.