Kolíkovej súdna mapa nerieši prieťahy v konaní ani korupciu, Remišová odporúča aj reformu prokuratúry

Share

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Návrh reformy súdnej mapy z dielne ministerstva spravodlivosti nerieši prieťahy v konaní a korupciu na súdoch. Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády ministerka investícii a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) by sa mala k reforme v stredu stretnúť s poslancami strany Za ľudí. Po stretnutí by si mali v strane povedať, aké sporné body vyriešil už tretí návrh novej súdnej mapy.

„Problém pre stranu Za ľudí je, že premenovanie súdov na pobočky nepokladáme za skutočnú reformu justície,“ povedala Remišová s tým, že podporujú reformu justície na Slovensku.

„V prvom rade musí byť reforma dôsledná, razantná a pani ministerka by mala byť oveľa odvážnejšia. reformu justície nemá zmysel robiť bez toho, aby sa nerobila s reformou prokuratúry. Pretože jedno s druhým súvisí,“ dodala. Remišová zároveň vylúčila, že by jej stanovisko k súdnej mape ovplyvňovali nejaké osobné spory s ministerkou Kolíkovou.

Viac k témam: Reforma justície, Súdna mapa, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíkovej súdna mapa nerieši prieťahy v konaní ani korupciu, Remišová odporúča aj reformu prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.