Site icon Spišiakoviny

Kollár si nemyslí, že by vraha zo Zámockej inšpirovali výroky slovenských politikov. Bol to neonacista motivovaný Breivikom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) si nemyslí, že by sa Juraj K., ktorý v bratislavskom bare Tepláreň zastrelil dvoch ľudí, inšpiroval pri svojom čine výrokmi slovenských politikov.

Ako povedal v diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS, jeho motiváciou boli rasovo motivované vraždy v Spojených štátoch amerických.

U premiéra bol dvakrát

„Bol motivovaný Breivikom (Anders Behring Breivik, pozn. SITA) v Nórsku a potom na Novom Zélande (vraždy v Christchurch, pozn. SITA),“ povedal Kollár.

V manifeste páchateľa podla neho nie je ani jeden výrok slovenského politika, ktorý by ho motivoval. „Bol to neonacista. je tam manifest proti židom, homosexuálom,“ vyhlásil Kollár.

Rovnako ohrozene ako LGBTI komunita by sa podľa neho mohli v súčasnosti cítiť aj židia alebo politici. „Bol u premiéra dvakrát,“ pripomenul šéf parlamentu.

Ako sa zachová spoločnosť

Podľa opozičného poslanca a predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho bude v súvislosti s aktuálnym napätím rozhodujúce, ako sa zachová spoločnosť nasledujúce dni.

„Nie iba jeden deň alebo dva dni. Alebo do pohrebu. Ako bude reagovať väčšinová spoločnosť,“ skonštatoval Pellegrini s tým, že ak pobúrenie prejde za dva dni a spoločnosť sa nepoučí, situácia menšín sa nezlepší.

Viac k témam: Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár si nemyslí, že by vraha zo Zámockej inšpirovali výroky slovenských politikov. Bol to neonacista motivovaný Breivikom © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version