Kontroly dodržiavania opatrení budú v prevádzkach častejšie, hygienici sa zamerajú na najhoršie okresy

30.9.2021 (Webnoviny.sk) – Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v spolupráci s políciou zintenzívňujú kontroly dodržiavania protiepidemických opatrení v prevádzkach. Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslal odbor komunikácie úradu.

Spolupracuje s políciou

Posilnenie kontrol sa bude týkať najmä prevádzok, ktoré sú v okresoch nachádzajúcich sa v červenej, bordovej alebo čiernej farbe.

Viac o téme: Koronavírus

Spolu s políciou sa RÚVZ sústreďuje na dodržiavanie opatrení v prevádzkach verejného stravovania, prevádzkach potravín, v ubytovacích zariadeniach, prevádzkach fitness, wellness či ďalších zariadeniach starostlivosti o ľudské telo.

Dozor robia aj pri hromadných podujatiach

Dozor nad rešpektovaním protiepidemických pravidiel uskutočňujú aj pri organizovaní hromadných podujatí, ako sú športové či kultúrne udalosti, diskotéky, svadby alebo oslavy v prevádzkach a podobne.

Týždenne vykonajú RÚVZ v priemere do 2000 plánovaných kontrol prevádzok, ako sú napríklad maloobchodné predajne, prevádzky verejného stravovania, fitness centrá, obchodné domy, ubytovacie zariadenia a podobne. V súčinnosti s políciou sa má počet týchto kontrol navýšiť.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Hygienici, Koronavírus, Pandemické opatrenia, Prevádzka
Zdroj: Webnoviny.sk – Kontroly dodržiavania opatrení budú v prevádzkach častejšie, hygienici sa zamerajú na najhoršie okresy © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.