Korčok: Nadštandardné vzťahy s Českom je dôležité využívať v prospech regiónu i Európskej únie

17.1.2022 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a šéfka dolnej komory českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová, ktorá je na oficiálnej návšteve Slovenska, sa zhodli, že nadštandardné vzťahy medzi oboma republikami je dôležité využívať v prospech regiónu strednej Európy i celoeurópskeho priestoru.

Informoval o tom komunikačný odbor slovenského rezortu diplomacie.

„Za pozitívnu považujeme aj zhodu v mnohých zahraničnopolitických a hodnotových otázkach. Nadchádzajúce české predsedníctvo Rady EÚ a naše nadchádzajúce predsedníctvo vo Vyšehradskej štvorke chceme využiť v prospech našich občanov. V4 je vo svojej podstate pro-integračné regionálne zoskupenie a tak ho aj budeme viesť,“ uviedol minister Korčok.

Zároveň vyjadril plnú podporu blížiacemu sa českému predsedníctvu Rady EÚ. Obaja ocenili aj spoluprácu v trojstrannom Slavkovskom formáte, ktorá sa v ostatnom období aktívne rozvíjala aj na pôde parlamentov zúčastnených krajín.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, oficiálna návšteva
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Nadštandardné vzťahy s Českom je dôležité využívať v prospech regiónu i Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.