Košická Ryba stiahla z trhu 37 kilogramov poľského hovädzieho mäsa

Košická Ryba stiahla z trhu 37 kilogramov poľského hovädzieho mäsa

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Ryba Košice na základe medializovaných informácií o závadnom mäse z Poľska stiahla z trhu zhruba 37 kilogramov hovädzieho zadného.

Problémová spoločnosť Elkopol

Ako ďalej informovala firma, išlo o mäso, pri ktorom ako pôvodného dodávateľa na základe vlastných kontrol identifikovala poľskú spoločnosť Elkopol. Tá je podľa zverejnených informácií jedným z pôvodcov závadného hovädzieho mäsa, ktoré sa dostalo aj na slovenský trh.

„Po medializovaných informáciách sme začali preverovať dodávateľský reťazec nášho dodávateľa a natrafili sme na inkriminovaný bitúnok. Prijali sme okamžité opatrenia, ku ktorým vyzývame aj ostatných účastníkov trhu,“ informovala riaditeľka spoločnosti Viktória Megelová.

Testy nepreukázali žiadne anomálie

Slovenským sprostredkovateľom tohto mäsa pre gastrodivíziu Ryby Košice bola spoločnosť Mäsiarstvo Tóny, Lažany, s ktorou košická Ryba ihneď prerušila spoluprácu. Spoločnosť zároveň do odvolania zastavila akékoľvek dovozy hovädzieho a bravčového mäsa i hydiny z Poľska.

Ako ďalej uvádza spoločnosť, dodávka hovädzieho mäsa prešla zákonnými senzorickými a vizuálnymi testami, ktoré nevykazovali žiadne anomálie.

„Na inkriminovaný bitúnok ukázala až spätná kontrola, ktorú sme vykonali po medializácii škandálu. V prípade menšej časti dodávky, ktorá sa medzičasom dostala na trh, sme okamžite informovali všetkých odberateľov,“ dodáva Megelová s tým, že zvyšok dodávky, ktorý zostal v skladových zásobách Ryby Košice dala, spoločnosť zlikvidovať s výnimkou malej vzorky určenej na ďalšie laboratórne testovanie.

Viac k témam: hovädzie mäso, mäso z Poľska – škandál s bitúnkami, Ryba Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická Ryba stiahla z trhu 37 kilogramov poľského hovädzieho mäsa © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.