Kto bude najlepším futbalistom roka podľa FIFA? Ronaldo sa do prvej trojky nedostal

Share

7.1.2022 (Webnoviny.sk) – Mohamed Salah, Robert Lewandowski alebo Lionel Messi. Jeden z tohto tria sa stane najlepším futbalistom za rok 2021 v ankete Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Do užšieho výberu sa nedostal portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo z Manchestru United ani jeden z členov talianskej reprezentácie, ktorá v lete 2021 získala zlato na majstrovstvách Európy.

Víťaza vyhlásia na ceremoniáli z centrály FIFA

Víťaza ankety vyhlásia 17. januára počas online ceremoniálu z centrály FIFA vo švajčiarskom Zürichu.

Päťnásobný víťaz ankety Cristiano Ronaldo chýba medzi triom finalistov len druhýkrát od chvíle, keď sa v roku 2007 prvýkrát dostal medzi trio najlepších. V roku 2010 triumfoval Messi pred Andrésom Iniestom a Xavim Hernandézom.

Obhajcom je Lewandowski

Egypťan Mohamed Salah z anglického FC Liverpool je medzi triom najlepších druhýkrát v kariére, v roku 2018 skončil tretí za Lukom Modričom a C. Ronaldom. Argentínčan Lionel Messi aktuálne pôsobiaci vo francúzskom Paríži Saint-Germain túto anketu vyhral už šesťkrát, obhajcom prvenstva spred roka je Poliak Robert Lewandowski z nemeckého Bayernu Mníchov.

V ankete o najlepšiu futbalistku roka zostali v hre španielske spoluhráčky z FC Barcelona Alexia Putellasová, Jennifer Hermosová a Austrálčanka Samantha Kerrová z FC Chelsea.

Viac k témam: Futbalista roka
Zdroj: Webnoviny.sk – Kto bude najlepším futbalistom roka podľa FIFA? Ronaldo sa do prvej trojky nedostal © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: FutbalŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.