Site icon Spišiakoviny

Kybernetický útok mohol ovplyvniť kritickú infraštruktúru štátu, domnieva sa Národný bezpečnostný úrad

17.4.2021 (Webnoviny.sk) – Jeden z kybernetických útokov, na ktoré upozorňoval Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) v piatok 16. apríla, mohol mať potenciálne dôsledky na prvky kritickej infraštruktúry štátu. Išlo o najvážnejší kybernetický bezpečnostný incident 3. stupňa podľa zákona o kybernetickej bezpečnosti.

NBÚ to potvrdil na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že útoky sa dotkli sektorov informačných technológií vo verejnej správe, telekomunikácií, energetiky a inteligentného priemyslu. NBÚ dostal medzičasom aj dobrovoľné hlásenia o kybernetických bezpečnostných incidentoch od ďalších subjektov.

„Viacero prevádzkovateľov základnej služby preventívne kontaktovalo Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT s požiadavkou na viac informácií technického charakteru, ktoré príslušníci centra obratom poskytli. Časť prevádzkovateľov prešla v piatok do pohotovostného režimu,“ uviedol NBÚ, ktorý poskytuje aj aktívnu asistenciu pri riešení konkrétnych incidentov.

Viac k témam: kritická infraštruktúra, kybernetický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Kybernetický útok mohol ovplyvniť kritickú infraštruktúru štátu, domnieva sa Národný bezpečnostný úrad © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version