László Sólymos končí vo funkcii podpredsedu strany Most-Híd, chce dať priestor mladším

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Minister životného prostredia László Sólymos sa na sobotňajšom sneme strany Most-Híd vzdá funkcie podpredsedu a ďalších straníckych funkcií.

Ako minister uviedol na Facebooku, „pre Most-Híd budú najbližšie parlamentné voľby kľúčové. Nastupuje mladá generácia voličov a chce mladú generáciu politikov. Vzdávam sa miesta podpredsedu strany práve preto, aby dostali priestor mladí šikovní ľudia, ideálne so skúsenosťami z regiónov. Som si istý, že práve oni dodajú do kampane novú energiu a plné nasadenie„.

Sólymos zároveň pripomenul, že zo strany neodchádza a na kampani sa zúčastní. „Budeme sa v nej venovať zeleným témam a ďalším krokom v ochrane životného prostredia,“ dodal.

Strana Most-Híd na sobotňajšom sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia v politike. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa strany Klára Debnár, na sneme budú predstavitelia strany hodnotiť aj výsledky vo vláde a programové priority do najbližších parlamentných volieb.

Podľa posledných prieskumov verejnej mienky sa strana Most-Híd pohybovala pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu.

Viac k témam: podpredseda strany Most-Híd
Zdroj: Webnoviny.sk – László Sólymos končí vo funkcii podpredsedu strany Most-Híd, chce dať priestor mladším © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.