Úvod  >  Článok:  Lesný požiar v Číne dostali pod kontrolu, úsilie hasičov sťažuje aj silný vietor
noimage

Lesný požiar v Číne dostali pod kontrolu, úsilie hasičov sťažuje aj silný vietor

PEKING 2. apríla (WebNoviny.sk) – Hasiči v utorok dostali pod kontrolu lesný požiar v horskej oblasti v čínskej provincii S‘-čchuan, pri ktorom prišlo o život 30 ich kolegov. Za posledné roky ide o najväčšie nešťastie v rámci čínskych záchranných zložiek.

Riziko požiaru už nehrozí

Otvorený oheň sa podarilo uhasiť, v niektorých oblastiach pozorujú ešte dym, ale riziko ďalšieho požiaru už nehrozí, uviedli štátne médiá.

Zmena vetra v nedeľu podľa všetkého uväznila 27 požiarnikov a troch pomocníkov, ktorí bojovali s ohňom v odľahlej oblasti v nadmorskej výške 3800 metrov nad morom. Napriek úsiliu sa ich nepodarilo zachrániť. Väčšina hasičov boli dvadsiatnici.

Úsilie sťažuje aj silný vietor

Ide o najväčšie nešťastie medzi čínskymi hasičmi od roku 2015, kedy pri výbuchu skladu s chemikáliami prišlo o život 173 ľudí, z toho väčšina požiarnikov.

Čína v posledných týždňoch bojuje s lesnými požiarmi na viacerých miestach svojej rozľahlej krajiny, vrátane predmestia metropoly Pekingu. Úsilie sťažuje suché počasie a silný vietor.

Viac k témam: hasiči, lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Lesný požiar v Číne dostali pod kontrolu, úsilie hasičov sťažuje aj silný vietor © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním