Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková je líderkou kvalifikácie, trafila všetkých 75 terčov

Share

28.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková je po prvej časti kvalifikácie líderkou súťaže v trape žien na olympijských hrách v Tokiu.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Skúsená 37-ročná trapistka trafila v prvý deň dvojdňových kvalifikačných pretekov ako jediná všetkých 75 terčov. Druhá Talianka Silvana Stoncová a tretia Alessandra Perilliová zo San Marina zaostávajú o jeden terč. V Asaka Shooting Range súťaží 26 strelkýň.

Online prenos (minúta po minúte)

Trap žien pokračuje druhou časťou kvalifikácie vo štvrtok od 2.00 h SELČ záverečnými dvoma položkami. Najlepších šesť strelkýň potom zabojuje o medaily vo finále, ktoré príde na v Asaka Shooting Range od 7.30 h SELČ.

Rehák Štefečeková je na svojej tretej olympiáde, z prvých dvoch z Pekingu 2008 a Londýna 2012 si odniesla dve strieborné medaily v trape. Do Ria de Janeiro 2016 sa tiež kvalifikovala, ale právo účasti nevyužila, lebo mala materské povinnosti. Rodáčka z Nitry je aj dvojnásobná majsterka sveta v trape v tímovom mix trape. V mix trape sa ešte predstaví aj na OH 2020.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, športová streľba – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, trap
Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková je líderkou kvalifikácie, trafila všetkých 75 terčov © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Ostatné športyŠport

Mohlo by sa vám páčiť...