Líder republikánov McConnell po prvý raz uznal zvolenie Bidena za prezidenta

Share

15.12.2020 (Webnoviny.sk) – Líder republikánskej väčšiny v americkom Senáte Mitch McConnell po prvý raz uznal zvolenie demokrata Joea Bidena za nového prezidenta USA.

„Mnohí z nás dúfali, že prezidentské voľby prinesú iný výsledok, ale náš systém vlády má procesy, ktoré určujú, kto zloží 20. januára sľub. Zbor voliteľov prehovoril,“ povedal republikán z Kentucky deň po tom, ako volitelia formálne potvrdili Bidenovo víťazstvo.

V pondelok viacerí ďalší poprední republikáni uviedli, že je načase uznať Bidenovu výhru.

McConnell ukončil týždne mlčania o prehre dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa. Od novembrových volieb s ďalšími lídrami Republikánskej strany odmietli protirečiť Trumpovým vyhláseniam o tom, že vyhral a voľby sprevádzal podvod, pripomína agentúra AP. Minister spravodlivosti William Barr a volební predstavitelia po celej krajine potvrdili, že nezaznamenali žiaden rozsiahly volebný podvod.

Predtým, ako sa vyjadril o výsledku volieb, McConnell na pôde Senátu najprv pochválil Trumpovo štvorročné pôsobenie v úrade a povedal, že si spolu s vicepremiérom Mikeom Penceom „zaslúžia našu vďaku“. Medzi úspechy Trumpovho prezidentstva zaradil napríklad nomináciu a neskoršie vymenovanie troch sudcov Najvyššieho súdu Spojených štátov amerických.

Viac k témam: americký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Líder republikánov McConnell po prvý raz uznal zvolenie Bidena za prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.