Liga majstrov (žreb štvrťfinále): Dominujú tímy z Anglicka, súperov spoznajú aj FC Barcelona a Juventus

NYON 15. marca (WebNoviny.sk) – V piatok 15. marca o 12.00 h SEČ je vo švajčiarskom Nyone na programe žreb štvrťfinálovej fázy Ligy majstrov 2018/2019.

Medzi osmičku najlepších tímov sa dostali Ajax Amsterdam, FC Barcelona, FC Liverpool, FC Porto, Juventus Turín, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur. Žiadny z tímov nebude nasadený, stretnúť sa môžu aj mužstvá z rovnakej krajiny. Znamená to teda, že v semifinále sa môžeme dočkať aj dvoch výlučne anglických súbojov.

Opakujú sa sezóny 2007/2008 a 2008/2009, kedy boli tiež v tejto fázy súťaže štyria anglickí zástupcovia. Vtedy o postup do semifinále bojovalo kvarteto Arsenal FC, FC Chelsea, FC Liverpool a Manchester United. Oficiálny web Európskej futbalovej únie (UEFA) pripomína, že okrem Anglicka žiadna ďalšia krajina nemala v najlepšej osmičke LM štyri mužstvá.

Liga majstrov 2018/2019 – žreb štvrťfinále

prvé zápasy sa hrajú 9. a 10. apríla, odvety sú na programe 16. a 17. apríla

Viac k témam: Arsenal FC, FC Barcelona, FC Liverpool, FC Porto, Juventus Turín, Liga majstrov, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur
Zdroj: Webnoviny.sk – Liga majstrov (žreb štvrťfinále): Dominujú tímy z Anglicka, súperov spoznajú aj FC Barcelona a Juventus © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.