Liška krútil hlavou po ďalšej prehre Slovenska a priblížil, aké boli pokyny v závere zápasu

Share

Liška krútil hlavou po ďalšej prehre Slovenska a priblížil, aké boli pokyny v závere zápasu

KOŠICE 16. mája (WebNoviny.sk) – Jednoduchá veta, že hokej je spravodlivý šport, sa slovenskému fanúšikovi na majstrovstvách sveta v Košiciach počúva len veľmi ťažko.

Dva nemecké góly za 85 sekúnd

Päťdesiatosem minút Slováci reálne živili šancu na trojbodový úspech nad Nemcami. Boli lepším tímom, súpera ‚prestrieľali‘ v pokusoch na bránku 35:19, ale viedli iba 2:1.

Napokon bolo všetko inak. Stačilo 85 sekúnd a Nemci dvoma gólmi otočili na 2:3. Posledné slovo mal 50-gólový strelec z NHL Leon Draisaitl.

„Veľmi ťažko znášam odmalička, keď prehrávam. Keď sa stratí zápas takto ku koncu, mám z toho strašné nervy. Chceli sme jednoznačne vyhrať, vôbec sme nemysleli na to, že môžeme dostať dva góly. Je to hrozné,“ komentoval zahorúca mladý útočník Adam Liška.

Pokyny v závere boli jasné

Už po súboji s Kanadou, kde Mark Stone necelé dve sekundy pred koncom rozhodol o triumfe „javorových listov“ 6:5, debutant na MS Liška neveriaco krútil hlavou.

Teraz už vôbec nechápal, čo sa stalo. „Mali sme to v závere ‚ukontrolovať‘ a mať tretieho hráča v lepšej pozícii smerom dopredu. Pokyny boli jasné, nemali sme sa stiahnuť do pasivity, ale snažiť sa stále vyvíjať tlak, samozrejme, s rozumom. Bohužiaľ, nezvládli sme to,“ pokračoval hráč Slovana Bratislava.

O necelé dva dni čaká na slovenských hokejistov súboj s Francúzmi, kde už bezpodmienečne musia bodovať naplno, ak si chcú zachovať šancu na postup do štvrťfinále. Už teraz sa znížila na minimum. „Bojovať budeme určite, v reprezentácii sa zápas odfláknuť nesmie. Musíme sa pozviechať. Nerád sa spolieham na niekoho iného, ale teraz sme sa ocitli v tejto situácii,“ zakončil Liška.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, nemecká hokejová reprezentácia, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Liška krútil hlavou po ďalšej prehre Slovenska a priblížil, aké boli pokyny v závere zápasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejSlovenskoŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.