Site icon Spišiakoviny

Majerský zabojuje opäť o post prešovského župana, podporia ho strany SaS či Sme rodina

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasný predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský v pondelok oficiálne oznámil svoju opätovnú kandidatúru na post prešovského župana. Predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) podporia pre voľby do krajskej samosprávy okrem jeho materského subjektu aj politické strany Za ľudí, Sloboda a Solidarita a Sme rodina.

„Verím, že ak budeme úspešní, budeme tvoriť silnú zostavu tvorby nových vízií pre PSK na ďalšie štyri roky,“ uviedol na pondelkovej tlačovej besede k ohláseniu svojej kandidatúry Majerský.

Cesta, práca, rodina

Zároveň predstavil vyhodnotenie svojho doterajšieho pôsobenia vo funkcii predsedu PSK. „Posledných päť rokov som sa nenudil a bavilo ma to. Rád by som dokončil začatú prácu. Videl som výsledky a aj zmysel tejto začatej práce. Preto chceme ísť aj do nových impulzov,“ skonštatoval Majerský, ktorý sa opieral o volebný program pod heslom Cesta, práca, rodina.

Ako uviedol, v rámci cestnej infraštruktúry za jeho volebné obdobie kraj zrekonštruoval 732 kilometrov ciest, čo je o 50 percent viac oproti predošlému obdobiu. Cesty v kraji sú tiež po prvýkrát bez havarijných stavov. Opravených bolo aj 79 mostov.

„Priemerne 16 opravených mostov ročne nie je málo, a to je taký silný záväzok a taká veľká výzva, aby sme v tomto pokračovali aj naďalej,“ uviedol Majerský s tým, že zároveň sa za zhruba 16 miliónov eur podarilo obnoviť techniku a vozidlá Správy a údržby ciest PSK, kde pribudlo 368 kusov novej techniky a zriadila sa asfaltérska čata.

Nové pracovné miesta

Kraj podľa Majerského zároveň s cieľom, aby ľudia neodchádzali za prácou do zahraničia, o viac ako 40 percent zvýšil mzdy opatrovateľkám, zdravotným sestrám či vodičom v krajských zariadeniach. Počas piatich rokov z 82 na viac ako 1300 narástol počet študentov duálneho vzdelávania.

Na začiatku októbra avizoval aj ohlásenie nových investorov, ktorí v okresoch Prešov a Sabinov vytvoria minimálne 4000 pracovných miest. Podporu rodiny predstavovalo aj založenie Nadácie na podporu rodiny, kde pomohli sumou 225-tisíc eur takmer 400 rodinám.

Najväčšia nenaplnená výzva

Kraj sa podľa Majerského zameral aj na podporu miest a obcí, kde putovali dotácie vo výške 24 miliónov eur. Realizovala sa aj výstavba cyklochodníkov. Zároveň ako pilotný sa kraj zapojil do iniciatívy Catching-up Regions, čím sa zazmluvnilo 150 miliónov eur pre rozvoj kraja. Naopak za najväčšiu nenaplnenú výzvu označil Majerský investičný dlh v domovoch sociálnych služieb.

„Naši seniori si zaslúžia väčšiu pozornosť. Oni budovali tento kraj a im chceme vrátiť to, čo dali oni nám. Takže toto je taká jedna z prvých úloh, ktoré by sme si chceli splniť ak obhájime to, čo sme už začali,“ dodal Majerský, ktorý plánuje v rámci kampane ďalšie výsledky prezentovať postupne v rámci okresov.

Viac k témam: predseda Prešovského samosprávneho kraja, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Majerský zabojuje opäť o post prešovského župana, podporia ho strany SaS či Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version