Majiteľ Olympiakosu Pireus mal pozitívny test na koronavírus, v Manchestri preto museli odložiť zápas

11.3.2020 (Webnoviny.sk) – Stredajší zápas najvyššej anglickej súťaže medzi Manchestrom City a Arsenalom z preventívnych dôvodov opäť odložili. Niekoľko hráčov a zamestnancov londýnskeho klubu je totiž v karanténe po pozitívnom teste na nový koronavírus u majiteľa gréckeho Olympiakosu Pireus či Nottinghamu Forest Evangelosa Marinakisa.

Neexistovala iná možnosť

Päťdesiatdvaročný funkcionár sa mal pred dvoma týždňami stretnúť so zatiaľ nekonkretizovanými hráčmi Arsenalu počas osobnej návštevy v Londýne, keď Arsenal hostil grécky Olympiakos v odvetnom dueli šestnásťfinále Európskej ligy.

Viac o téme: Koronavírus

„Chápeme, že to spôsobí nepríjemnosti a náklady fanúšikom, ktorí plánovali prísť na zápas. Arsenal, Manchester City a vedenie Premier League sa však zhodli na tom, že krátke oznámenie o nákaze pána Marinakisa znamená, že neexistuje iná možnosť ako zobrať si čas na posúdenie možného rizika,“ uvádza sa vo vyhlásení Premier League.

UEFA zamietla žiadosť Wolves

Zaujímavé je, že štvrtkový zápas osemfinále Európskej ligy Olympiakos – Wolverhampton sa odohrá v pôvodnom termíne, keďže UEFA zamietla žiadosť Wolves o odloženie zápasu. Vedenie Premier League takisto zatiaľ neplánuje odkladať ďalšie zápasy, no prijíma všetky potrebné opatrenia.

Vo Veľkej Británii bolo zatiaľ potvrdených 382 prípadov nákazy vírusom Covid-19, pričom šesť osôb prišlo o život. Celosvetovo bolo nakazených už viac než 116-tisíc ľudí. Táto situácia má dopad aj na iné anglické kluby, ktoré odohrajú zápasy v pohárovej Európe bez divákov.

Prázdna Allianz Aréna v Mníchove bude dejiskom budúcotýždňovej odvety Ligy majstrov medzi Bayernom a Chelsea a fanúšikovia tímu LASK Linzu nebudú môcť zamieriť na zápas svojich miláčikov proti Manchestru United.

Viac k témam: Arsenal FC, Koronavírus, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Majiteľ Olympiakosu Pireus mal pozitívny test na koronavírus, v Manchestri preto museli odložiť zápas © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.