Site icon Spišiakoviny

Marek Hamšík spoznáva Ta-lien, býva stále v hoteli a má už obľúbené reštaurácie

PEKING 4. apríla (WebNoviny.sk) – Podľa denníka China Daily sa spomedzi všetkých čínskych miest žije najlepšie v Ta-liene.

Práve v tomto 6-miliónovom meste, ktoré je ľudnatejšie ako celé Slovensko, už niekoľko týždňov pôsobí futbalista Marek Hamšík. A kapitán slovenskej reprezentácie si nesťažuje ani na život mimo futbalového trávnika.

Stále býva v hoteli

„Mesto je veľmi veľké a krásne. Za skoro dva týždne som stihol toho pobehať dosť, celkom ho už poznám. Je naozaj pekné. A veľmi čisté,“ povedal Marek Hamšík na svojom portáli marek-hamsik.sk. „Na to, aké je to veľké mesto, je tu málo zápch,“ všimol si Hamšík.

Skúsený 31-ročný ofenzívny stredopoliar stále býva v hoteli, kde sa aj väčšinou stravuje, ale spoznal už aj skvelé reštaurácie. „V jednej sú skvelé steaky, v ďalšej parádne pripravia lososy a obľúbil som si aj jednu japonskú,“ prezradil 8-násobný najlepší slovenský futbalista.

Obrovský športový komplex

Futbalisti tímu Ta-lien I-fang majú tréningový centrum v obrovskom športovom komplexe. „Nachádza sa tu aj náš krásny 60-tisícový štadión, ako aj tréningové ihriská. V komplexe nájdete napríklad olympijský plavecký bazén, ako aj tenisový štadión. Všetko je pekne zorganizované,“ dodal Hamšík k nefutbalovému životu v Číne.

Futbalisti tímu Ta-lien I-fang sa zatiaľ netešili z víťazstva v novom ročníku čínskej najvyššej súťaže. Mužstvu patrí po troch zápasoch s bilanciou 2 remízy – 1 prehra 12. priečka v tabuľke Superligy. Hamšík zatiaľ čaká na premiérový gólový zápis. Až tri z doterajších štyroch gólov tímu dosiahol Belgičan Yannick Ferreira Carrasco.

Viac k témam: Ta-lien I-fang
Zdroj: Webnoviny.sk – Marek Hamšík spoznáva Ta-lien, býva stále v hoteli a má už obľúbené reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version