Martin pomáhal pri krádeži švédskych kráľovských klenotov, súd ho poslal za mreže

Share

ŠTOKHOLM 11. júna (WebNoviny.sk) – Vo Švédsku odsúdili druhého muža v súvislosti s vlaňajšou krádežou švédskych kráľovských klenotov z katedrály v meste Strängnäs.

Dostal nižší trest

Martin Cannermo dostal trest odňatia slobody na tri roky za spoluúčasť pri krádeži. Nižší trest dostal preto, lebo podľa súdu pomáhal pri získavaní klenotov.

Hoci Cannermovi DNA našli na klenotoch, on tvrdí, že sa neprevinil. Súdu povedal, že jeho DNA našli preto, lebo s insígniami musel zaobchádzať tak, aby ich bolo možné dostať naspäť.

Našli ich v odpadkovom koši

Dve koruny a kráľovské jablko, ktoré použili na pohreboch kráľa Karola IX. a kráľovnej Kristiny, ukradli vlani 31. júla.

Klenoty z roku 1611 majú hodnotu 65 miliónov švédskych korún (v prepočte 6,1 milióna eur) a našli ich 5. februára v odpadkovom koši severne od Štokholmu.

Ešte v ten mesiac odsúdili na štyri a pol roka väzenia Johana Nicklasa Backstroma, ktorý sa ku krádeži priznal, no odmietol povedať, či mal komplicov.

Viac k témam: krádež, kráľovské klenoty
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin pomáhal pri krádeži švédskych kráľovských klenotov, súd ho poslal za mreže © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.