Úvod  >  Článok:  Matovič považuje rozhodnutie KDH ísť do volieb samostatne za hazard s budúcnosťou Slovenska

BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič rešpektuje rozhodnutie KDH ísť do volieb samostatne.

Matovič sa obáva vlády Fico číslo 4

„Na druhej strane si treba naliať čistého vína. KDH dosiahlo výrazne horší výsledok v eurovoľbách ako v predošlých (9,7 percenta verzus 13,2 percenta). Vtedy 13,2 percenta nestačilo v nasledujúcich voľbách na parlament (4,94 percenta). Z toho vyplýva, že súčasných 9,7 percenta rovnako zrejme stačiť nebude,“ napísal na sociálnej sieti.

Matovič tiež varuje predtým, že o kresťanské hlasy sa budú uchádzať napríklad Marian Kotleba, Andrej Kiska, Štefan Harabin, Milan Krajniak alebo strana Kresťanská únia. „Obávam sa reálneho výsledku niekde okolo štyroch percent a bude mi veľmi ľúto, že potom bude zrejme vládnuť Fico číslo 4 len preto, lebo KDH nebolo schopné sa s nikým dohodnúť na spoločnom postupe,“ vyhlásil.

Rozhodnutie kresťanských demokratov

Matovič doplnil, že KDH taký výsledok nepraje, ale nepozrieť sa podľa neho realite do očí a žiť s pocitom vlastnej výnimočnosti voličom KDH a ani Slovensku neosoží. „Inak povedané, považujem toto rozhodnutie za nezodpovedný hazard s budúcnosťou Slovenska a, bohužiaľ, zvyčajne mám v takýchto odhadoch vývoja pravdu,“ dodal.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) pôjde do najbližších parlamentných volieb samostatne. Rozhodnutie v sobotu schválila Rada KDH počas svojho zasadnutia v Liptovskom Jáne. Po jej skončení o tom informoval predseda hnutia Alojz Hlina.

„KDH ponúka spoluprácu a miesta na kandidátnej listine osobnostiam, ktoré zdieľajú hodnoty kresťanskej demokracie a sú stotožnené s programom KDH,“ uvádza sa v uznesení zo zasadnutia.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič považuje rozhodnutie KDH ísť do volieb samostatne za hazard s budúcnosťou Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním