Mečiar chystá založenie politickej strany, politológ Mesežnikov mu však nedáva veľké šance

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Politológ Grigorij Mesežnikov nedáva veľké šance politickej strane expremiéra Vladimíra Mečiara. Ako uviedol pre agentúru SITA, reaktivácia neúspešného politika nemá nejaký výrazný politický výtlak.

„Jeho strana zomrela, nedokázala prežiť bez Vladimíra Mečiara. Ťažko povedať, koho by vôbec oslovil, keďže značná časť jeho voličov už nežije a mládež, respektíve prvovoliči ani veľmi nevedia, kto Mečiar je,“ vysvetlil Mesežnikov.

Nevylučuje spolupráca s Harabinom

Podľa politológa by však Mečiarova strana mohla vziať nejaké percento národne a nacionalisticky orientovaným politickým stranám. Mečiar v rozhovore pre Plus jeden deň uviedol, že chystá založenie novej politickej strany.

V rozhovore taktiež povedal, že nevylučuje spoluprácu so sudcom Najvyššieho súdu SR Štefanom Harabinom. „Dáva to logiku, keďže Harabin bol jeho nominant na poste ministra spravodlivosti a aj v súčasnosti sa spolu prezentujú na viacerých akciách,“ objasnil Mesežnikov.

Programovo zaujímavá strana

Treba si však podľa neho uvedomiť, že Mečiar je politik, ktorý spôsobil rozpad Československa a ktorý dáva najavo svoje sympatie k extrémisticky orientovaným subjektom.

Expremiér Vladimír Mečiar v rozhovore pre Plus jeden deň uviedol, že chystá založenie novej politickej strany.

„Bude nová a bude zaujímavá aj programovo, ale hlavne bude iná ako ostatné strany. Chýba tu strana, ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste,“ povedal v rozhovore. Stranu predstaví v septembri a kandidátku v novembri.

Zdroj: Webnoviny.sk – Mečiar chystá založenie politickej strany, politológ Mesežnikov mu však nedáva veľké šance © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.