Úvod  >  Článok:  Mesto Trnava si uctí futbalovú legendu Jozefa Adamca, pomenuje po ňom ulicu

Mesto Trnava si uctí futbalovú legendu Jozefa Adamca, pomenuje po ňom ulicu

TRNAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Po slovenskej futbalovej legende Jozefovi Adamcovi pomenujú ulicu v novovznikajúcej obytnej zóne v Trnave. Ulica Jozefa Adamca bude súčasťou obytnej zóny Rybník v severnej časti mesta a povedie súbežne s existujúcou Cukrovou ulicou.

Ďalšie dve nové ulice tu dostanú názov Smolenická a Ulica Sama Chalupku. Názvy nových ulíc odporučil výbor mestskej časti, schvaľovať ich bude koncom júna mestské zastupiteľstvo.

Jeho meno je spojené s Trnavou

Jozef Adamec zomrel v decembri minulého roku vo veku 76 rokov v Trnave. V drese futbalového klubu Spartak Trnava získal počas svojej kariéry päť titulov. Aj keď krátko pôsobil aj v iných kluboch, jeho meno je navždy spojené s Trnavou, kde prežil prakticky celý svoj život.

Istý čas bol aj poslancom mestského zastupiteľstva. Počas svojho života získal aj čestné občianstvo mesta Trnava a čestné občianstvo Trnavského samosprávneho kraja.

Nariadenie musí schváliť mestské zastupiteľstvo

Názvy ulíc a iných verejných priestranstiev určujú mestá všeobecne záväzným nariadením s prihliadnutím na históriu mesta, významné nežijúce osobnosti a ďalšie faktory.

Nariadenie musí schváliť mestské zastupiteľstvo. Po futbalovej osobnosti zo „zlatej éry“ Spartaka pomenovali v minulosti v Trnave Ulicu Antona Malatinského v centre mesta.

Viac k témam: Mestské zastupiteľstvo v Trnave
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Trnava si uctí futbalovú legendu Jozefa Adamca, pomenuje po ňom ulicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním