Mesto Žilina odvolalo mimoriadne situácie po požiari Rondla a po zosuve pôdy v časti Vranie

ŽILINA 3. júna (WebNoviny.sk) – Mesto Žilina v pondelok odvolalo mimoriadnu situáciu vyhlásenú po požiari, ktorý zasiahol okolie železničnej zastávky Žilina – Záriečie estakádnu kruhovú križovatku Rondel a piliere mosta.

Situácie sú stabilizované

Okolnosti mimoriadnej situácie pominuli. Dopravu sa nám podarilo v sobotu 1. júna spustiť, zatiaľ všetko funguje ako má, preto sme dnes pristúpili k zrušeniu mimoriadneho stavu,“ tvrdí v tlačovej správe primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

Analýza mosta stále pokračuje, situácia však nie je natoľko závažná, aby mesto muselo vymeniť stĺpy alebo časti Rondla.

V pondelok sa končí aj mimoriadna situácia v žilinskej mestskej časti Vranie, kde sa 23. mája pre intenzívne dažde na cestu zosunula pôda.

Na mieste zasahovali dobrovoľní hasiči a situáciu neustále monitoroval krízový štáb. Mesto odvolalo mimoriadnu situáciu vzhľadom na stabilizovanie stavu a priaznivé poveternostné podmienky.

Požiar zachvátil plastové prepravky

Požiar na železničnej zástavke Žilina – Zárečie, v blízkosti žilinského Rondla, vypukol 19. mája v noci. Po príchode na miesto udalosti zistili, že požiar zachvátil plastové prepravky naplnené slamou, z ktorých bol postavený priestor na divadelné predstavenia.

Požiar sa rýchlo rozšíril na mostné teleso a piliere Rondla, agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ. Škodu predbežne vyčíslili na viac ako 200-tisíc eur.

Následkom požiaru sa poškodil nadjazd, v dôsledku čoho odstavili železničnú premávku a čiastočne aj cestnú premávku na kruhovej križovatke.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci a pre zločin všeobecného ohrozenia.

Viac k témam: mimoriadna situácia, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Žilina odvolalo mimoriadne situácie po požiari Rondla a po zosuve pôdy v časti Vranie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.