Mikulec: Fico klame, fabuluje a vymýšľa si príbehy, ktoré podsúva verejnosti

25.8.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OľaNO) nemá informácie o pláne zadržať bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislava Zuriana, šéfa operatívy NAKA Jána Kaľavského a vyšetrovateľku policajnej inšpekcie Dianu Santusovú.

Poukazovanie na manipulovanie trestných káuz

Uviedol to pre médiá pred stredajším rokovaním vlády v reakcii na tvrdenia predsedu strany Smer-SD Roberta Fica.

Ten v utorok 24. augusta povedal, že polícia pripravuje akciu na zadržanie spomenutej trojice. Dôvodom má byť ich poukazovanie na manipulovanie trestných káuz.

Podľa Mikulca však Fico klame, fabuluje a vymýšľa si príbehy, ktoré podsúva verejnosti. „Neviem, čo mám na to povedať,“ doplnil Mikulec.

Zrušené obvinenie voči Zurianovi

Bývalý šéf NAKA v tomto roku už čelil obvineniu pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Prokurátorka Generálnej prokuratúry SR však po preskúmaní veci dospela k záveru, že uznesenie o vznesení obvinenia bolo nezákonné, neopodstatnené a predčasné, vydané na základe nedostatočne zisteného skutkového stavu. Obvinenie bolo preto zrušené.

Rovnako bolo zrušené aj obvinenie pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa vznesené voči Kaľavskému. Pokiaľ ide o Santusovú, tú dočasný šéf policajnej inšpekcie Peter Scholtz odstavil z vedenia tímu, ktorý vyšetruje podozrenia na manipulovanie svedeckých výpovedí v trestných konaniach. Dôvodom bolo, že nedostatočne vysvetlila podnety, ktoré dostal o jej osobe.

Viac k témam: minister vnútra SR, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec: Fico klame, fabuluje a vymýšľa si príbehy, ktoré podsúva verejnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.